IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Rebelianci

Go down 
AutorWiadomość
Florence
Skoczek | Właścicielka Valhalli | Psycholog szkolny
avatar

0 pochwał
0 ostrzeżeń
Liczba postów : 445
Dołączył/a : 06/01/2013

PisanieTemat: Rebelianci   Pon Lip 01, 2013 9:44 pm

Choćbym groszem nie śmierdział i głodem przymierał,
Będę walczył z systemem, to moja jest idea.
Choćbym spać miał na bruku i tonął bym w nałogach,
Będę walczył z systemem, to do wolności droga!
Rozbujane Betoniary - Walka z systemem

Rządy Dyktatora wprowadziły wiele zmian, zmieniły życie mieszkańców Daingean - nie zawsze na lepsze. Co z niższymi kastami, które traktowane są jak tania siła robocza? Co z mieszańcami, wyśmiewanymi przez starsze, dostojniejsze rasy? Co z okrutnymi eksperymentami, jakich dopuszczali się naukowcy Sorciere nad ludźmi? Okropieństwo. Syreny, cyborgi, zmiennokształtni...oni nie mieli tu żadnych praw, nie byli nawet na tyle silni, by o nie zawalczyć. Ale znalazł się ktoś, kto postanowił to zmienić - mężczyzna, który swoimi płomiennymi mowami poruszał serca ludzi. "Siła tkwi w grupie i pracy zespołowej, a nie jednostce!", mówił, a coraz więcej poszkodowanych przez rządy Dyktatora z entuzjazmem reagowało na jego słowa. Mały ruch społeczny powoli przerodził się w sprawnie działającą organizację. Od malowania po murach haseł typu "Wolność! Wolność! Wolność!", poprzez małe akcje zakłócające spokojne życie wyższych warstw społecznych, aż do teraz, kiedy Rebelianci zrzeszają w swoich kręgach nie tylko najniższe kasty, ale zdarzają się nawet przedstawiciele tych wyższych. Smak wolności i czyste serca...to zawsze zwycięży nad władzą absolutną. Zawalcz o wolność w Daingean! Jak można się domyślić, w szeregach rebeliantów skupiają się osoby niezadowolone z obecnego stanu rzeczy. Ze sposobu w jaki rządzi Dyktator, z reżimu, z biedy. Należy do nich mnóstwo buntowników, nie tylko jeśli chodzi o rządy w mieście, ale także będących nimi na innych polach. Nie mało w szeregach tej organizacji przestępców, którzy to właśnie u rebeliantów odnaleźli swoje schronienie i mogą robić swoje pod skrzydłami podniosłych haseł. Początkowo niegroźny ruch przekształcił się ostatecznie w całe podziemne miasto, które może spowodować, że pod stopami Dyktatora w końcu zapali się grunt.

-Głównym celem Rebeliantów jest obalenie Dyktatora i przejęcie władzy nad miastem, aby zmienić jego ustrój polityczny, wprowadzić demokracje i stworzyć społeczeństwo, w którym nie będzie podziału rasowego, a każdy odzyska prawo do własnego głosu.

-Rebelianci czerpią zyski głównie z nielegalnych spraw: prowadzenie burdelu 'Zajączek', rozmaitych akcji najemniczych, handlu sokiem z gumijagód, sprzedaż nielegalnych wersji militariów i technologii, czasem zdarzają się też...dotacje od bogatszych członków miasta. Dodatkowo większość członków ma też własną pracę.

-Jesteś Wieżą? Królem? Asem? W takim razie na pewno jakąś część Twojego ciała zdobi tatuaż z symbolem rangi, którą zajmujesz. Służy to głównie do wzajemnej identyfikacji.

-Struktura Rebeliantów dzieli się na dwie części: główną, czyli Szachy oraz poboczną, czyli Talię. Szachy stanowią główny trzon organizacji, z zarządem i członkami. Natomiast Talia składa się z czterech mistrzów, którzy mają pod sobą dziewięciu podopiecznych przypisanych do konkretnej sekcji. Każda z czterech sekcji zajmuje się czymś innym, są to elitarne jednostki najlepsze w swoim fachu.


 • Szachy

  Król ( 1 miejsce ) – Głowa rebelii, przywódca, osoba, która zebrała wokół siebie tłum ludzi i nieludzi pragnących wyzwolić ciemiężony lud spod władzy Dyktatora. Najważniejsza osoba - doskonały strateg, wspaniały wojownik, do tego swoimi przemowami potrafi poruszyć dogłębnie zgromadzone wokół niego osoby, dzięki czemu nawet najbardziej nieśmiała nastolatka uwierzy, że może być kimś wielkim. To on podejmuje najważniejsze decyzje, jednakże, liczy się z głosami wszystkich członków Rebeliantów.
  Na tą rangę historia w KP jest obowiązkowa

  Dama ( 2 miejsca ) - Doradca Króla. Druga co do ważności osoba, swoimi działaniami wspierająca przywódce, co wiąże się czasem nawet z podawaniem kawy. Posiada ogromną wiedzę oraz umiejętności, które pomagają Królowi kierować Rebeliantami. Ma za zadanie dopilnować wszystkiego, co przeoczy Król, zadbać o to, o czym zapomni, a także wyperswadować mu dzikie i głupie pomysły typu "wysadźmy Daingean". Ba, czasem do jego obowiązków należy też...picie z Królem. Bo kto by nie chciał się odprężyć po całym dniu planowania jak zaszkodzić Dyktatorowi?
  Na tą rangę historia w KP jest obowiązkowa

  Goniec ( 2 miejsca ) - Najszybszy, najniebezpieczniejszy i najcichszy. Taki jest Goniec. Zaraz, ale najszybszy, najniebezpieczniejszy i najcichszy w czym? Chodzi o grę w zbijaka? Nie, nie, nie. Goniec to wyszkolony zabójca, świetny w swojej profesji - zna się na broni, doskonale walczy i jest mistrzem skradania się i cichej likwidacji celu. Dodatkowo, dzięki tym umiejętnościom Goniec nadaje się też na szpiega, przez co wykorzystywany jest zarówno do zabójstw, jak i do inwigilacji.

  Skoczek ( 2 miejsca ) - Skoczek jest osobą, która...no cóż, ma duży związek ze skakaniem. Dosłownie. Musi być sprawnym fizycznie mistrzem szybkiego przemieszczania się ( parkour ), inteligentnym, wygadanym, potrafiącym wykorzystać swój urok osobisty by wpłynąć na innych. Zajmuje się przede wszystkim rozprowadzaniem "soku z gumijagód". Przy okazji zdobywa masę potrzebnych informacji od swoich klientów. Bez przeszkód można nazwać Skoczka dilerem, ale...każda praca dobra dla wyższych celów, prawda?

  Wieża ( 2 miejsca ) - Ochroniarz, oto kim jest Wieża. Wbrew pozorom to jedna z ważniejszych osób w organizacji - to on dba o bezpieczeństwo siedziby Rebeliantów, a także o zdrowie Króla. Jest strażnikiem miejsca zbioru buntowników, gotowym oddać życie, by ocalić przywódcę.

  Pionek ( nieograniczona ilość ) - Inni członkowie Rebeliantów, zajmujący się różnymi sprawami - od śledzenia, poprzez zabójstwa, aż do inwigilacji siedziby Sorciere. Zazwyczaj dostają zadania dopasowane do swoich umiejętności, żeby w całości wykorzystano ich potencjał.

 • Talia

  Ace ( 1 miejsce ) - mistrz miecza, walka to jego żywioł, potrafi obsługiwać się praktycznie każdym rodzajem broni.
  Na tą rangę historia w KP jest obowiązkowa

  Jack (1 miejsce ) - mistrz naukowców, posiadający ogromną wiedzę na wiele tematów.
  Na tą rangę historia w KP jest obowiązkowa

  Queen ( 1 miejsce ) - mistrzyni sztuki miłosnej, kobieta, która dba o to, by pracownice 'Zajączka' były dobrze wyszkolone do wyciągania informacji od klientów, potrafiły spełnić ich życzenia oraz w razie potrzeby - obronić się.
  Na tą rangę historia w KP jest obowiązkowa

  King ( 1 miejsce ) - mistrz szpiegostwa, poruszający się ciszej od kota czy mysz, potrafiący się maskować, dbający o to, by docierały do niego informacje o wrogu.
  Na tą rangę historia w KP jest obowiązkowa

  Sekcja Trefl ( władza: Jack ) - sekcja naukowa, zajmuje się badaniami, eksperymentami i nowymi wynalazkami, dzięki którym walka Rebeliantów będzie lepsza i łatwiejsza.
  Numery od dwa do dziesięć.

  Sekcja Karo ( władza: Queen )- sekcja miłosna, zrzeszająca dziewięć zaufanych pracownic 'Zajączka', które zajmują się zbieraniem informacji i szpiegowaniem klientów.
  Numery od dwa do dziesięć.

  Sekcja Pik ( władza: King ) - sekcja szpiegowska, inwigilująca inne grupy, zbierająca informacje na ich temat, a także na temat Dyktatora, miasta i życia mieszkańców.
  Numery od dwa do dziesięć.
  Na tą rangę historia w KP jest obowiązkowa

  Sekcja Kier ( władza: Ace )- sekcja wojskowa, skupiająca znakomitych wojowników, którzy z oddaniem walczą o wygraną Rebeliantów.
  Numery od dwa do dziesięć.
  [/b]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://daingean.forumpolish.com
 
Rebelianci
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacje-
Skocz do: