IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Błękitnokrwiści

Go down 
AutorWiadomość
Mia
Detektyw
avatar

1 pochwała
0 ostrzeżeń
Liczba postów : 249
Dołączył/a : 13/01/2013

PisanieTemat: Błękitnokrwiści   Czw Wrz 05, 2013 10:06 am


Opis ogólny:
Błękitnokrwiści to rasa dosyć tajemnicza i rzadko spotykana ze względu na to, iż jest ich naprawdę niewiele. Ich istnienie jest mitem, chodzą jednak słuchy, że istnieją oni naprawdę. Czym w ogóle są? Ponoć wiele wieków temu pradawne bóstwo, zeszli niegdyś na ziemie ludzką, by dać światu jego obrońców. Elementarni Bogowie, jak ich zwykli nazywać dawniejsi mieszkańcy świata, stworzyli tym samym dzieci na swoje podobieństwo, czyniąc ich pół ludźmi i pół bogami. Było ich dziewięcioro, a każde z nich istniało dzięki jednemu żywiole. Woda, Ogień, Powietrze i Ziemia. Do nich dołączyli również Jasność (Światło), Ciemność (Mrok), Elektryczność, Lód oraz ostatni z bogów, Śmierć. Ostatnie bóstwo musiało przysiąc, że nie będzie rodziło wśród ludzi zła, a jego potomek będzie dobry. Po złożeniu przez Śmierć przysięgi, na świat zesłano istoty mające pomagać słabym ludziom. Leniwie mijały dni, tygodnie, miesiące... Potem lata. Aż w końcu krew prawdziwego boga Śmierci obudziła się w jego dziecięciu. Zbuntował się przeciwko innym dzieciom żywiołów i rozpętał krwawą wojnę. Owa wojna pochłonęła tysiące niewinnych istnień. W końcu Elementarni Bogowie, obserwujący własne pociechy ze swego wymiaru zaklęli dzieci żywiołów w kryptach, które umiejscowione były w źródle danego elementu gdzieś na świecie, obawiając się, że mogą zniszczyć wszystko.
I tak mijały lata... Dzieci spały, aż w końcu po wiekach zaczęły się budzić...

Cechy wyglądu:
Wygląd każdego dziecka żywiołu odpowiada właśnie jego elementowi. Są w końcu na wpół żywiołem, dlatego też jedno może mieć płomienne włosy, drugie czarne niczym mrok oczy, itd. Mają jednak jedną wspólną cechę - błękitną krew, dzięki której zyskali miano Błękitnokrwistych. Taka krew jest dowodem na ich boskie pochodzenie. Poza tym, błękitni odziedziczyli wiele cech po swoich boskich rodzicach, tj. wielu z nich może mieć rogi, skrzydła, ogony oraz inne charakterystyczne cechy wyglądu odpowiadające danemu elementowi.
Jako, że to dzieci, z wyglądu mają nie więcej, jak 18 lat. Normalnie mogą mieć do 100 (ich wiek liczy się od dnia przebudzenia, ponieważ wtedy rozpoczynają zupełnie nowe życie, niewiele pamiętając z tego, co zaszło wiele lat temu tuż po ich stworzeniu).

Atuty:
- Wieczna młodość.
- Odporność na dany żywioł (To znaczy, że dziecka Ognia nie można skrzywdzić ogniem).
- Czerpią siłę ze źródła swojego żywiołu (Dziecko Wody stojąc w rzeczce/jeziorku/czy nawet zwykłej kałuży może być silniejsze niż normalnie).

Wady:
- Słabość na przeciwny żywioł (Dziecko Ognia łatwo pokonać zwykłą wodą, itd.)
- Zbyt długa "rozłąka" ze źródłem swojego żywiołu kończy się masakrycznym osłabieniem i niemocą używania go.
- Ich krew ponoć może uleczyć każdą chorobę, dlatego też jest bardzo pożądana przez desperatów.

Moce rasowe
- Moc żywiołu - Mówiąc prosto i bez zbędnych opisów, to po prostu moc, którą dysponuje każde dziecko żywiołu, czyli panowanie nad poddanym mu elementem. Jedynym ograniczeniem jest ich wyobraźnia. Stworzyć mogą niemalże wszystko, również własne ciało mogą z łatwością zmienić w swój żywioł.
Dla ścisłości, Jasność i Ciemność też są w stanie zmienić się w swój żywioł. Wyglądają wtedy jak mgiełki jasnego bądź ciemnego pyłu.

Z racji szerokich możliwości mocy rasowych (brak ograniczenia postowego), Błękitnokrwiści mają zakaz wprowadzania dodatkowych mocy.
Dziecko Śmierci jest naturalnym wrogiem innych potomków bóstw.
Dziecko Śmierci nie lata po świecie i nie uśmierca ot tak sobie wszystko i wszystkich. Jego moc jest czymś w rodzaju nekromancji.


Koło słabości:(strzałka wskazuje na jaki inny, dany żywioł jest mocny)
Ziemia -> Ogień, Jasność, Elektryczność
Ogień -> Powietrze, Ciemność, Lód
Powietrze -> Ziemia, Elektryczność, Śmierć
Woda -> Ogień, Jasność, Zemia
Ciemność -> Ogień, Lód, Ziemia
Jasność -> Ciemność, Śmierć, Lód
Elektryczność -> Woda, Śmierć, Jasność
Lód -> Woda, Ziemia, Elektryczność
Śmierć -> Ziemia, Woda, Ciemność

Ilość przedstawicieli ograniczona - tylko jedna postać na żywioł! Przed napisaniem KP upewnij się w spisach, że żywioł jest wolny!
Rasa autorstwa Kuro

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Błękitnokrwiści
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Rasy-
Skocz do: