IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Senritsu

Go down 
AutorWiadomość
Senritsu
Asystentka Dyrektora Akademii
avatar

0 pochwał
0 ostrzeżeń
Liczba postów : 17
Dołączył/a : 06/08/2013

PisanieTemat: Senritsu   Sro Sie 14, 2013 3:55 pm

Imię i nazwisko: Senritsu Usami
Pseudonim: -
Płeć: Kobieta
Wiek: 144lat, ale wygląda na 20
Wzrost i waga: 170/59
Rasa: Wampir
Organizacja: Neutralni
Ranga: -
Zawód: Asystentka dyrektora w Akademii.
Umiejętności:

 • Pomimo tego, że jest wampirem to czasem zje coś 'zwykłego' – ot tak dla przyjemności. Z tego też powodu parędziesiąt lat temu, nauczyła się teoretycznie zbędnej umiejętności dla wampirów czyli gotowania.
 • Wysportowana dziewczyna, więc i chcąc nie chcąc posiada o wiele lepszą kondycję od zwykłego człowieka. Tam, gdzie inni wysiadają, ona dopiero zaczyna. Naturalnie w końcu też się zmęczy, ale wysiłek fizyczny podtrzymuje zdecydowanie dłużej niż inni.
 • Jako, że Senritsu trzymała się z dala od ludzi czy jakichkolwiek innych istot, a jeść musiała, bardzo szybko nauczyła się dość przydatnej umiejętności jaką jest tropienie. Naturalnie jako wampirowi najłatwiej jej wyczuć ofiarę, która się skaleczyła, ale i bez tego daje sobie dobrze radę - jak wyszkolony myśliwy.
 • Walka wręcz
 • Krawiectwo
 • Malowanie/rysowanie
 • Akrobatka - chodzenie po linie, wąskich belkach, salta, chodzenie na rękach, stawanie na głowie i wiele wiele innych podobnych wyczynów to dla niej drobnostka…niczym zwyczajne chodzenie u normalnych ludzi!
 •  Nie żeby uważała się za jakąś primadonnę, ale ma ładny śpiew - chociaż nie bardzo się tym dzieli z innymi.
 • Poliglotka – co może robić nietypowy wampir w wolnych chwilach…uczyć się języków! Wpajano jej, że kiedyś może to się jej przydać, więc na dzień dzisiejszy potrafi pisać oraz rozmawiać płynnie w sześciu językach: Rosyjski, Francuski, Angielski, Łaciński, Suahili i Japoński.
 • Królowa Śniegu - nieważne co by się działo, na jej twarzy niemal zawsze widnieje spokój, powaga czy obojętność. Co prawda dzieje się tak tylko, dlatego, że nie po prostu nie rozumie większości emocji i nie wie jak z nich korzystać, ale to właśnie robi swoje…Przynajmniej zewnętrznie prawie nigdy nie widać u niej żadnych, większych emocji.
 • Podzielność uwagi - dzięki temu mało co umyka jej czujnej uwadze. Przykładowo może słuchać muzyki, może ją nawet nucić, ale w tym samym czasie czyta książkę, z której wszystko rozumie. Nie trzeba chyba dodawać, iż ta umiejętność sprawdza się świetnie również świetnie na polu walki.
 • Szybko się uczy - zarówno teorii jak i praktyki.
 • Delikatny nos - z łatwością rozpoznaję masę przeróżnych zapachów.  

Moce:

 • Siła fizyczna - nic innego jak typowa siła niczym u Heraklesa. Może trudno nazwać to typową mocą, ale tylko, dlatego, że jak już wspomniano opiera się na samej sile, a nie czymś magicznym. Tak więc jej mięśnie zawierają w sobie znacznie większą liczbę ścięgien. Kości z kolei są o wiele bardziej wytrzymalsze by naturalnie wytrzymać udźwig przekraczający ludzkie możliwości. Dzięki temu jest w stanie zrobić krzywdę niemal każdemu, samej się przy tym nie forsując…Zgruchotanie komuś kości, rzucenie wrogiem o ścianę, rozwalanie cegieł czy pomoc przy przenoszeniu meblościanki…co to dla niej?
 • Blokada Mentalna - odporność na wszelakie ataki mentalne. Nie możliwym jest przeglądanie jej wspomnień, czytanie w myślach, nakazanie czegoś, zmienianie woli, wytworzenie iluzji itp.
 •  Złota broń - Usami potrafi znacznie wydłużać, a co ciekawsze zmieniać swe włosy (całe lub poszczególne kosmyki większe lub mniejsze) we wszelaką broń…czy to ostrze czy młot, ale zawsze z blond włosów i potrafią one zrobić taką samą krzywdę jak każda zwyczajna broń. Naturalnie prócz takich zmian może po prostu władać swymi włosami by np. uważać wroga itp. Ot, ogólnie jak było powiedziane – jasne, wampirze włosy są jej bronią.
  Działa cztery posty, po czym następują trzy posty przerwy.

  Moce rasowe
  Regeneracja- wampiry posiadają zdolność leczenia swoich ran.
  (Jeśli rany są drobne, niegroźne mogą zrobić to natychmiastowo. Groźniejsze rany potrzebują całkowitego skupienia i spokoju na całe trzy posty. Wampiry mogą też odzyskać utracone części ciała- w sposób bierny, w przeciągu 10-ciu postów. Jeżeli wampir napije się krwi to pozostała ilość postów zmniejsza się o 30%, zaokrąglając w dół )

  Hipnoza - moc, która potrafi znacznie ułatwić życie. Poprzez kontakt wzrokowy, wampir może zahipnotyzować ofiarę, która przez jakiś czas będzie w stanie zrobić wszystko, co hipnotyzer jej powie. Hipnoza działa też przez soczewki i okulary, natomiast bariera umysłu jest dla niej nie do pokonania. Wampir nie może też zmusić ofiary do samobójstwa, a kiedy działanie mocy przeminie, ofiara odzyskuje swoją wolność wyboru całkowicie- nie można więc kogoś w ten sposób zmusić do stałej zmiany poglądów itd.
  (czas działania 3 posty, odpoczynek 4 posty)

Wygląd:

  Urodę to na pewno ma po mamusi! Nie chcę się chwalić, ale za młodu byłam…ekhm…no tak, nieco lepiej obdarzona, ale cóż…miałam opisać swą pierworodną – i właściwie wyjdzie na prawie to na to samo! Tak tak, Senritsu może i nie jest zbyt wysoka, ale jak na rodzaj żeński to 170cm nie jest jednak wcale tak mało jakby się niektórym mogło wydawać. Wszak kto by ją zechciał, gdyby okazała się dwumetrową tyczką? Na całe szczęście nie tylko jest nie specjalnie wysoka, ale i odziedziczyła kilka atutów kobiecych. Co prawda, gdy była dzieckiem martwiłam się, że wyrośnie z wyglądu na chłopczycę, ale na szczęście tak się nie stało. Chociaż do dzisiaj czasem wypomina mi geny…ale wtedy bronię się drobną budową ciała, aksamitnie gładką oraz bladą skórą i resztą pięknych cech naszej niecodziennej rodziny! Jednakowoż odziedziczyła również parę cech po swoim ojcu – jak np. kolor włosów. Jasny blond, długie, przyjemne w dotyku, lśniące i zawsze cudne! Z drugiej strony byłoby lepiej, gdyby posiadała ciemny kolor niczym noc, a tak to co? Jasne jak słońce, które i tak unika, eh…No, ale ich najważniejsza cecha, która została już wspomniana to to, iż są długie! Tak tak – to już na pewno nie wyczyn tatusia! A piękne czysto krwiste oczy to ponownie zasługa moich…no dobra, naszych genów jako wampiry  – ale i tak córunia mi sporo zawdzięcza! Niestety zamiast chwalić się nimi to często maskuje je brązowym kolorkiem… Najistotniejsze jest to, że posiada kły, jak na prawdziwego wampira przystało! Na szczęście nie są tylko dla ozdoby i potrafi zrobić z nich użytek.
  Od zawsze wychowywaliśmy ją z dala od zgiełku miasta, więc i do dzisiaj ubiera się różnie oraz jak jej wygodnie. Ba, nawet sami ubranka robiliśmy niegdyś! Nikt jednak nigdy niczego jej pod tym względem nie narzucał, więc…idź i bądź piękna córuniu!

Charakter:

  Pierwsze co przychodzi mi na myśl, gdy o niej myślę to…trzymać się z dala. Oh, pan Keigar mówi, że nie trzeba się bać tej całej wampirzycy, ale co ma powiedzieć ktoś kto prawie został przez nią zagryziony? Naprawdę nie rozumiem jak nasz pan może ją tutaj trzymać…Na początku nie chciałem mieć z nią nic wspólnego, po tym co zrobiła wydawała mi się dość krwiożercza, a co gorsze…silna. W dodatku, gdy została przyłapana na swej zbrodni, nie zareagowała jak normalny człowiek - co się dziwić? Była obojętna i wyraźnie widać było, że nie wie o co chodzi, i dlaczego inni uważają ‘prawie’ zabicie drugiej osoby za coś złego. Zupełnie jakby faktycznie nie rozumiała, że robi źle. Ot, rzekła, że po prostu była głodna…Niestety skoro służymy tej samej osobie to i musimy na siebie trafiać, więc nieco - i nie chętnie - ją poznałem. Tak jak sądziłem…jest obojętna na wiele rzeczy. Właściwie w około dziewięćdziesięciu sześciu procentach na jej twarzy maluje się obojętność, lekkie zdziwienie bądź niezrozumienie. Jest jak małe dziecko, które nie rozumie świata…tyle, że dzieci są normalne, urocze, rozkoszne, wesołe, płaczące itp., więc wyrażają sporo emocji, a ona? Ona się uczy. Często ogląda telewizję albo słucha jakiejś muzyki. Raz zauważyłem nawet coś bardzo niezwykłego! Albowiem…uśmiechnęła się! Dość dziwne bo oglądała wtedy jakiś musical, który czegoś nauczał. Eh…że też naszemu panu chce się nią opiekować…
  Tak czy inaczej dostała wyraźny zakaz krzywdzenia domowników, więc od paru tygodni czuję się nieco bezpieczniej i nawet nie wychodzę z pomieszczenia, gdy ona się zjawia. Często bowiem chodzi za służbą by dowiedzieć się…no, czegokolwiek! Sporo rzeczy jest dla niej nowych, lubi się uczyć i dowiadywać się co do czego służy. Z tego też powodu zaskoczyło mnie, że potrafi gotować! Swoją drogą po co wampirowi umiejętność gotowania? Nieważne…Ważne jest to, że wywiązuje się z umowy jaką zawarła z panem Keigarem, więc jest na każde jego zawołanie, czym jakby nie patrzeć, wyręcza i nas - nie żebyśmy mieli, aż tak dużo roboty bo…praca dla dyrektora jest dobrą pracą! Ekhm…Zdarza się, że ta cała wampirzyca chodzi za panem nawet, gdy ten niczego akurat nie potrzebuje - dziewczyna sprawia wtedy wrażenie nieszkodliwego szczeniaka, który łazi za rodzicem…Słyszałem, że przed tym nim się tu znalazła, nie specjalnie przebywała wśród ludzi – podobno tylko się nimi pożywiała i w ogóle nie zwracała uwagi na to kim są, skąd pochodzą, czy rodzina akurat jest w pobliżu. Traktowała ich jak zwykłe jadło, ugh…Dopiero od niedawna pan Keigar ją naucza o ludziach itp., więc mam nadzieję, że przestanie patrzeć na innych jak na zwykłe przekąski. Nic dziwnego, iż jest obojętna w stosunku do całego ustroju państwa…wszak skoro nie interesowała się ludźmi to tym bardziej takimi problemami. Pewnie nawet nie odróżnia rebelii od gwardii…

Historia: Może kiedyś.
Inne:

 • Nie zna się na technologii...Ba, w większości nawet nie zna nazw sporej części urządzeń - np. widząc po raz pierwszy na oczy pilota do telewizora, nazwała go dziwną, magiczną różdżką.
 • Lubi musicale.
 • Czasem mówi w trzeciej osobie.
 • Kocha barszcz czerwony.
 • Od dwóch miesięcy służy Keigarowi - w zamian za to regularnie dostaje jego krew i ma dach nad głową.

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Go??
GośćPisanieTemat: Re: Senritsu   Sro Sie 14, 2013 9:15 pm

Magiczna różdżka! :3
No dobrze, postać mi się osobiście podoba, ograniczenia są, tylko przy sile niet. Takie maks-maks to tona, ale prosiłabym z tym nie przesadzać. Oczywiście w razie problemów z niegrzeczną meblościanką się do ciebie odezwę.

Akceptuję. Osiedle Teiz. Już możesz pisać, zaraz dostaniesz kolor i rangę.
Powrót do góry Go down
 
Senritsu
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Postacie :: Spis Powszechny :: Kartoteka-
Skocz do: