IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 "Kikm" Ekajtl Kinglay

Go down 
AutorWiadomość
Kikm
Naukowiec | Właściciel serwisu naprawy robotów
avatar

0 pochwał
0 ostrzeżeń
Liczba postów : 32
Dołączył/a : 26/07/2013

PisanieTemat: "Kikm" Ekajtl Kinglay   Pią Lip 26, 2013 3:28 pm

Imię i nazwisko: Ekajtl Kinglay
Pseudonim: Kikm
Płeć: mężczyzna
Wiek: 74 lat
Wzrost i waga: 153 cm i 46kg
Rasa: Gwiazda
Organizacja: Sorcière
Ranga: Naukowiec
Zawód: Właściciel serwisu naprawy robotów oraz naukowiec w Sorcière specjalizujący się w badaniach nad robotami.
Umiejętności:

 • Robotyka - Jest specjalistą jeśli idzie o wiedzę o robotach. Wiej jak działają, wie jak takiego złożyć by działał i jak unieszkodliwić kiedy potrzeba. Był to kierunek wielu lat studiów i osobiste hobby.
 • Mechatronika - Kolejna dziedzina naukowa potrzebna u kogoś bawiącego się robotami i chcącego naprawdę dobrze to robić.  
 • Elektrotechnika - Użyteczna w pracy oraz w domowym majsterkowaniu dziedzina wiedzy technicznej.
 • Lalkarstwo - Przestarzałe, często zapomniane rzemiosło. Nauczył go tego przyszywany ojciec i stało się to zamiłowaniem młodej Gwiazdy.
 • Krawiectwo - Kolejne rzemiosło wyniesione z domu. Opanował tą sztukę wystarczająco sprawnie by zastępować zawodową krawczynię.
 • Astronomia - Dziedzina nauki do której Ekajtl ma po prostu predyspozycje. Mimowolnie zapamiętuje wiele faktów o ciałach niebieskich nawet z własnych obserwacji.
 • Ekonomia - Zna podstawy i wie jak wydawać pieniądze by jak najwięcej oszczędzić.
 • Rysowanie - Nie bagatelny talent przez długi czas zaniedbywany.
 • Marionetkarstwo - Od prostej zabawy lalkami na sznurkach po rozbudowane sceny profesjonalnymi kukłami

Moce:

 • Cudowne dłonie twórcy - Nie jest to może całkowicie moc, ale na pewno jest to niebywała zdolność. Niezależnie jakiej gałęzi sztuki się dotknie stworzy niebywałe dzieło, nawet jeśli nigdy nawet nie słyszał o takim gatunku artystycznym. Przekłada to się również na prace naukowe, wyraża się w wyrafinowanym, jasnym języku pisemnym, jak też w perfekcyjności jego działalności zawodowej. Co tu więc dużo mówić, wszystko czego się podejmie obraca w majstersztyk.
 • Świetlna lanca - Jako Gwiazda zdolny jest do emisji światła w momentach silnych emocji. Kiedy jednak czuje zagrożenie lub gniew zdolny jest z odrobinką wysiłku do skoncentrowania całego światła w jeden mały promień, który nabiera siły małego pistoletu laserowego. Zabić tym raczej trudno, ale im większy natłok emocji tym silniejsza wiązka wychodzi. W tym wypadku jednak siła nie idzie w parze z precyzją.
 • Więź z twórcą - Lalki stworzone przez Ekajtla wykazują pewne szczególne powiązanie ze swoim twórcą. Ekajtl jest zdolny podzielić się świadomością z małymi przyjaciółmi. Im więcej lalek naraz zyskuje wole dzięki niemu, sam on staje się bardziej zdekoncentrowany. Każda lalka wykazuje własne cechy charakteru, lecz każda jest jednocześnie oczami i uszami twórcy. Nie jest to męcząca sztuka o ile lalka jest blisko, lecz kiedy zaczyna się oddalać, utrzymanie więzi staje się kłopotliwe i w pewnym momencie lalka znów może się stać zwykłą zabawką.

Wygląd:
Pierwsze co mocno uderza po oczach jest fakt, że jest o głowę niższy od typowego przechodnia. W połączeniu z drobną budową ciała, często mylnie jest postrzegany jako jeszcze dziecko. Ubrany jest zawsze elegancko i nader pedantycznie. Dominującymi kolorami strojów jest biel, szarość i brąz, czasem czerń, bardzo rzadko z barwnymi dodatkami. W chłodniejsze dni paraduje w szarym, podszytym futrem płaszczu, w upały ogranicza się do białych koszul i długich spodni materiałowych.
Włosy popielatej barwy często mimo wielu zabiegów nie chcą sie podporządkować i dalej sterczą jak im się podoba, co nie ukrywają czasem umie zdenerwować. Nosi drobne okulary. Nie ma zaufania do technologi wystarczającego by wybrać się na operację korekty wzroku, woli staromodne szkła. Skoro już jesteśmy przy oczach, mają kolor brązu wpadającego w intensywnie wiśniowy, a w przypływach gniewu całe czerwienieją, co w połączeniu z emanacją światła daje przerażające wrażenie. Twarz gładka, chuda jak reszta ciała. Karnacja jest barwy bladej, może nie jak śnieg, lecz jak u osoby osłabionej.
Głos jest kolejną mylną rzeczą w tej małej osóbce. Jest dość łagodny, ciężki w określeniu do której z płci należy. Lecz kiedy Ekajtl się zdenerwuje głos nabiera dziwnie mocno karcącego wydźwięku, w żaden sposób nie masującym do tej małej Gwiazdki o spokojnym usposobieniu.
Charakter:
Na początku stosunek Ekajtla do innych jest zawsze oziębły, może lekko sceptyczny. Pierwsza ocena rozmówcy przebiega czysto stereotypowo. Zmiennokształtny musi być dziki, syrena musi się upić, a człowiek musi być rewolucjonistą i zbirem żądnym odwetu na Sorcière. Jedynymi dwiema rasami wzbudzającymi w nim nieukrywane zaufanie są inne Gwiazdy i Anioły. Kiedy jednak bliżej pozna kogoś i zobaczy że jednak nie każdy jest taki jak cała rasa, jest bardzo lojalnym przyjacielem. Błędem byłoby stwierdzenie że boi się kontaktu z innymi, bardziej stosowne jest stwierdzenie, że nie przepada za zbyt dużym gronem towarzystwa. Woli spokojne rozmowy w cichym miejscu niż imprezy masowe. Nie lubi zwracać na siebie uwagę, stanowczo woli zostawać w bezpiecznym cieniu. Zwykle jest aż za bardzo opanowany, czasem jednak kiedy ma ochotę na zabawę, daje się naprawdę porządnie ponieść emocjom i jego usposobienie odwraca się o 180 stopni i staje się istną duszą towarzystwa. Łatwo daje się zauroczyć drobnostkom, ma niebywały talent do znajdywania piękna w pozornie zwykłych rzeczach i sytuacjach. Z jednej strony daje to specyficzny urok codziennemu życiu, lecz z drugiej... spacer po targu bez grosza na ślicznotki jest istną torturą. Doskonale wywarza równowagę między zbytnią pychą, a niedocenianiem własnych sił i jak mało kto wie kogo można nakrzyczeć, a komu zawsze trzeba ustąpić. Trzeba przyznać, nienawidzi fuszerki. Jest to jedyna rzecz doprowadzająca go do szału, szczególnie kiedy za coś zapłacił. Kiedy jednak zobaczy rzetelną robotę zdolny jest zapłacić podwójną kwotę. Ceni sobie delikatność i elegancje w nowo poznanych ludziach, zaś nienawidzi masywnych, agresywnych typów, uważających się za władców co najmniej połowy wszechświata. W zaufanym towarzystwie oraz na odosobnieniu często przejawia infantylne oblicza osobowości. Często wybiera samotność z powodu nieobliczalności ludzi i pewnej smutnej myśli. Nie czuje się w pełni człowiekiem, bardziej czymś podobnym do robota czy lalki, jakiegoś rodzajem ożywionego konstruktu ze skały gwiezdnej. Marzy o powrocie na niebo, chce znów będąc daleko od innych dawać im swoje cudowne światło. Po części pogodził się z myślą że nie jest to możliwe i stara się ułożyć życie tutaj. Pragnie jak najszybciej znaleźć kogoś o równie spokojnym usposobieniu w tych burzliwych czasach. Jeśli już jesteśmy przy temacie wojny, to Ekajtl ma cichą nadzieje na zakończenie całego tego bałaganu jakąś pokojową drogą, jednocześnie wie, że jest to raczej tylko sen niż realna szansa.
Historia:
Historia ta jest znana z drobnymi lukami, więc postaram się przedstawić rzetelnie istotne, znane fakty. Kiedy spadł z nieba spełnił marzenie małżeństwa staruszków. Nie mogli mieć dziecka, a bardzo pragnęli mieć kogoś kto się nimi zajmie kiedy będą dogasać. Tak młoda Gwiazda wstąpiła w bajkowy świat bezpiecznego dorastania z krawczynią i lalkarzem za przybranych rodziców. Był trzymany po części w sekrecie przed światem i mało kto znał Ekajtla w tamtych czasach. Dorastał więc w beztrosce, uczony jedynie wiedzy elementarnej jak czytanie i pisanie oraz sztuk obojga z wychowawców. Niestety wkrótce po dziesiątych urodzinach, matka umarła na raka, który prawdopodobnie był również powodem bezdzietności małżeństwa. Aby wyżyć zastąpił krawczynię w szyciu ubrań dla gotowych lalek. Z czasem stary lalkarz coraz bardziej popadał w obłęd po stracie żony. Przez następne kilka lat życie w domu staruszka stawało się coraz bardziej ograniczające. Nie pozwalał nigdzie wychodzić przybranemu synowi oraz wprowadzał to coraz dziwniejsze restrykcje. W wielu szesnastu lat Ekajtl zebrał się na siły i zabierając odkładane pieniądze uciekł od starca, który (wierząc plotkom) niedługo po tym sam się zabił.
Dobrym zrządzeniem losu trafił szybko na pewien plakat promujący kierunek studiów zajmujący się "tworzeniem żywych lalek". Zafascynowało to Ekajtla, który po krótkiej, skończonej z wyróżnieniem szkole wyrównawczej poszedł na studia. Nauka z początku była nudna i mozolna, ale na pewno nie bezowocna. Rozwijając swoją wiedzę na temat robotyki stał się w końcu szanowaną personą pod tym tematem, uzyskawszy dużo różnych tytułów naukowych, których prawdopodobnie sam nie pamięta. Wyruszył w podróż po świecie. Kiedy dotarł Daingean, odbudowa miasta trwała w najlepsze, a Sorcière potrzebowało nowych chętnych pracowników. Szybko wyczuł w tym szansę na stabilną, dostatnią przyszłość, więc nie czekając długo pragną dołączyć do organizacji. Stało się tak, a wielka wiedza i zdolności szybko zapewniały mu kolejne awansy. Tutaj warto wspomnieć o pochodzeniu jego pseudonimu pojawiającego się we wszystkich papierach mniej urzędowych, a bardziej wewnętrznych. Podczas swojego stażu w korporacji popełnił tylko jeden błąd, podpisał się "Kikmlay". Był to powód bardzo głośnych uciech wśród współpracowników, kiedy Ekajtl nie mógł sobie tego przebaczyć.Tylko jeden błąd i to w tak banalnej rzeczy jak własne nazwisko. Życie w mieście nigdy nie sprawiało problemów odciętej od polityki małej Gwieździe. Lecz kiedy została mianowany naukowcem ten stan rzeczy się zmienił, w końcu poczuł przynależność do korporacji i zaczął zwracać uwagę na możliwości przewrotu politycznego.
Inne:

 • Naprawdę, naprawdę to maniak lalek. Kocha ich obecność, kocha je tworzyć i o nie dbać. Zawsze trzyma jakąś mniejszą w kieszeni, a w domu ma nawet całą armię.
 • Komicznie wygląda jego złość. Knypek skacze, coś wykrzykuje, a dwumetrowy kafar kuli się przed nim jak dziecko.
 • Przez swój niski wzrost i elegancki styl noszenia się, często do złudzenia przypomina czternastoletnią uczennice. Trudno się oprzeć myśli, że wygląda jak dziecko. Kiedy jednak ktoś zwróci się do niego "dziewczynko" wybucha często niekontrolowaną złością.
 • Mańkut. Nic dodać, nic ująć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mia
Detektyw
avatar

1 pochwała
0 ostrzeżeń
Liczba postów : 249
Dołączył/a : 13/01/2013

PisanieTemat: Re: "Kikm" Ekajtl Kinglay   Pią Lip 26, 2013 3:50 pm

Rasa wysoka, ranga w Sor tak średnio, ale ponieważ jesteś jeszcze właścicielem warsztatu naprawczego- Osiedle Teiz

Pierwszej mocy nie ograniczam, bo nie ma za bardzo jak, pamiętaj tylko, że np. zepsutej maszyny nie naprawi w 5s, z tytułu tej mocy.

Świetlna lanca- 5 posty użycia, 3 odpoczynku

Więź z twórcą- maksymalnie 6 lalek na raz, lalki muszą przebywać na tym samym forum (np. Bulwar Księżycowy), co Kikm
5 postów użycia, 3 odpoczynku

Akceptuję
Ps. możesz shostować obrazek 300x400px np. na https://imgur.com i wkleić tam gdzie jest "Odnośnik do zewnętrznego Emblematu", wtedy będzie mógł być większy ; )

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
"Kikm" Ekajtl Kinglay
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Postacie :: Spis Powszechny :: Kartoteka-
Skocz do: