IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Archiwum

Go down 
AutorWiadomość
Askarius
Dowódca Fleauètte | Inżynier
avatar

3 pochwały i więcej
1 ostrzeżenie
Liczba postów : 100
Dołączył/a : 30/06/2013

PisanieTemat: Archiwum    Pią Lip 19, 2013 9:16 pm

Witajcie Venorianie, inni nieludzie oraz ludzie. Zgodziliście się grać jako członkowie jak na razie ekskluzywnej grupy, miejmy nadzieje że kiedyś będzie tętniła życiem i wszystkie atrakcje, sytuacje, zdarzenia, sesje, zagadki będą mogły się ziścić pod wpływem siły naszych palców, wciskających guziki klawiatury. Ten temat został przeznaczony przeze mnie jako miejsce gdzie będziecie mogli na bieżąco sprawdzać informację, teksty, ogłoszenia zamieszczane przeze mnie oraz upoważnione do tego osoby. W najbliższym czasie powinno COŚ się tu znaleźć.  

Kod:
Aktualizacja Archiwum: 2013-08-17
Wpierw moi drodzy zacznijmy od kultury, tradycji, zwyczajach dawnej cywilizacji Venoriańskiej. Askarius stara się wpoić wszystkim Venorianą oraz innym, którzy zamieszkują planetę Ziemie iż akceptowanie, praktykowanie, uczestniczenie, nawet te bierne, wystarczy żeby stać się tą jednolitą społecznością. To co się dzieje wśród rodziny, zawsze pozostaje wśród rodziny, jest tak samo akceptowane jak poprzednie zagadnienia. To co wyprawiają inne rasy jest dla ogółu sprawą względną, jednak w sytuacjach gdzie dochodzi do konfliktu, kłótni, sprzeczki, problemów - Obowiązkiem każdego członka różowych jest obrona tego co reprezentujesz należąc do tej niewielkiej, ale możliwe że szybko rozrastającej się grupy. Twoim zadaniem jest obrona, chronienie własnych i wspólnych przekonań, które zaakceptowałeś zapisując się do tej organizacji. Nigdy nie możesz zignorować obelgi lub czynu, który traktowany jest przez ogół jako przejaw "bluźnierstwa, obrazy, skazy" wśród reszty Venorian. Możesz podejść do tego jak Ci się żywnie podoba - Z dystansem, na spokojnie, poważnie albo "biernie, ale z pazurem", możesz nawet rzucić się komuś do gardła jeżeli zajdzie taka potrzeba.  

~I~ Powitanie przyjaciela lub znajomą twarz odbywa się przez ułożenie prawej lub lewej dłoni po środku twarzy. Przywitanie prawą dłonią oznacza dodatkowy szacunek, zwykle wykorzystuje się ją do powitania osoby z wyższą rangą na czas "Dżihadu Ven" (Czyli okresie, w którym Venorianie, zwolennicy oraz sojusznicy będą dopełniali swojego obowiązku wobec narodu, czyt., Cele organizacji). Natomiast lewa oznacza zwykłe przywitanie dwóch członków organizacji lub też sojuszników.

~II~ Dżihad Ven to ogłoszony przez zarząd Fleauette stan wojenny dla wszystkich Venorian, narodu i przyjaciół organizacji. Oznacza to iż każdy członek organizacji jest poinformowany o stanie wojennym, czyli zawsze musi pamiętać o tym iż jest na posterunku, zawsze musi być gotowy, wypoczęty i wyszkolony. Z Dżihadem Ven wiąże się dokładniej elitarna grupa Venorian zwana również Bractwem Różanej Perfekcji, która wchodzi w skład najważniejszych stanowisk w organizacji.

~III~ Bractwo Różanej Perfekcji traktuje poważnie ogłoszony Dżihad Ven, są oni przykładem dla reszty, starają się zawsze chronić poglądy, wartości, honor, który jest teoretycznie postawiony na równi z życiem. BRP to miejsce gdzie nauczysz się jak pokonać swoje lęki, jak przeciwstawić się losowi, jak odnaleźć własną ścieżkę. Przysięga bractwa brzmi "Jestem Venorianem, nie boję się mroku, który mnie wciąga. Odrzucam ten chaos, wyrzucam go z moich myśli, istnieje tylko harmonia". Są oni wewnętrznym kręgiem w społeczności, nie mają żadnych dodatkowych praw ani przywilejów oprócz miejsca, w którym spędzają czas (Kaplica Venoriańska), wykonują jedynie taki sam zawód lub pełnią funkcję w organizacji, jaką wykonywali przed wstąpieniem do Bractwa Różanej Perfekcji.  Można powiedzieć, że jest to tytuł lub coś w rodzaju unikalnej grupy społecznej.

~IV~ Igrzyska to ważne wydarzenie. Odbywają się co jakiś czas, zwykle na mniejszą lub większą skalę. Każde Igrzyska są poważnym przedsięwzięciem, które traktowane jest przez ogół jako okazja do celebrowania, świętowania i podziwiania niesamowitych łowców na arenie, którzy walczą o przetrwanie wśród dzikiej fauny i florze. Osoby, które uczestniczą w Igrzyskach jako "Łowcy" lub po prostu "Worek mięsa i kości" muszą stawić czoła koszmarnym bestią, stworzeniom a na końcu zwykle stoczyć ostateczną batalię odbywającą się między innymi Łowcami. Igrzyska są organizowane przez Askariusa. Gdy zostają ogłoszone wiedz, że albo nadchodzi wspaniały okres dla organizacji i trzeba świętować na skalę dionizji albo po prostu chce skrócić parę osób o głowę czy też sprawdzić świeże mięsko, które dołączyło do organizacji.  

~V~ Punkt ten dotyczy Venorian i sposobu przemieniania innych w członków naszej rodziny. Gdy któryś z nas będzie miał możliwość przemiany kogoś musi się to odbyć poprzez ukłucie osobnika w tył głowy jednym perfekcyjnym, precyzyjnie wymierzonym zamachem ogona (oczywiście zawsze można odstąpić od sprawdzonej reguły i wprowadzić jad w inny sposób, np., wbijając ogon w kilku miejscach na ciele lub klatce piersiowej). Natomiast jeżeli przemiana dotyczy członków organizacji, którzy zdecydowali się na przemianę, wszystko odbywa się w Kaplicy Venoriańskiej, gdzie zostają wykąpani w basenie krwi (oczyszczeni), a następnie zostaje zaaplikowany jad, który jest wypijany przez niego z pucharu wypełnionego jadem (przemienieni). Na końcu zostaje mu nadane kolejne imię jako nowo narodzony Venorian.  


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Archiwum
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Dzicz :: Pustynia Wschodnia :: Siedziba Fleauètte-
Skocz do: